Invoices, warehouses, CRM
Fast, easy and convenient
Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania stosunku pracy

Rating:
5.0
Popularity:
Low
Author: Biurokrata.pl
Published: 07/19/2016

Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania stosunku pracy



Przez zawarcie umowy o zakazie konkurencji pracownik zobowiązuje się, że nie będzie prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy.
Tags:
This e-document has no tags definied.

Dokumenty w tej samej kategorii
Arkusz spis z natury - wariant II

Remanent, czyli spis z natury. musi odzwierciedlać rzeczywisty stan (liczbę) rzeczy nim objętych. Przygotowując spis z natury nie można ograniczyć się do wydruku z firmowego komputera stanów produktów, ale trzeba fizycznie sprawdzić, ile ich jest i w jakim są stanie. Spis z natury jest też nazywany inwentaryzacją.

Prośba o przedłużenie terminu płatności

Podczas prowadzenia działalności zdarzają się okresy w których firma ma większą lub bardziej ograniczoną zdolność do bieżącego regulowania zobowiązań. Na fakturach zakupowych sprzedawcy określają konkretny termin płatności. Nabywca przyjmując fakturę zobowiązuje się do dnia określonego na fakturze dokonać płatności.



Add comment

Your rate:


0

Comments  (0)

----
E-document: Author:

Umowę o zakazie konkurencji definiujemy jako: 


Jednym z podstawowych obowiązków pracownika jest dbanie o dobro zakładu pracy, ochrona jego mienia oraz zachowanie w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. Rozszerzeniem tego obowiązku jest umowa o zakazie konkurencji.  

Kodeks pracy wyróżnia dwa rodzaje umów o zakazie konkurencji:

-umowy zawarte na czas trwania stosunku pracy;
-umowy zawarte na okres po ustaniu stosunku pracy

Działalnością konkurencyjną wobec pracodawcy są czynności podejmowane przez pracownika

, jeżeli te czynności pokrywają się, przynajmniej częściowo, z zakresem działalności pracodawcy. Pracownik może wykonywać czynności konkurencyjne zarówno na własny rachunek (jako przedsiębiorca) jak i na rachunek osoby trzeciej (jako pracownik, zleceniobiorca i tym podobne).

Najistotniejsze jest to, że pracownik może swoim działaniem szkodzić interesom pracodawcy wchodząc w przedmiot jego dzielności. Dotyczy to zarówno produkcji towarów lub świadczenia usług tego samego rodzaju, jak i towarów i usług zbliżonych do działalności pracodawcy, które mogą je zastąpić.



Do góry