Invoices, warehouses, CRM
Fast, easy and convenient
Zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego

Rating:
5.0
Popularity:
Medium
Author: Biurokrata.pl
Published: 02/02/2017

Zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego



Opłacanie w ustawowym terminie podatków oraz składanie w urzędzie skarbowym obligatoryjnych deklaracji stanowi podstawowy obowiązek przedsiębiorcy. Spóźnienia czy pomyłki mogą narazić właściciela firmy na negatywne konsekwencje ze strony organów podatkowych. 

Tags:
This e-document has no tags definied.

Dokumenty w tej samej kategorii
Rachunek do umowy zlecenie

Do zawartej umowy zlecenie, zleceniobiorca po wykonaniu umowy zobligowany jest do wystawienia rachuneku w celu rozliczenia. Często jednak w praktyce gospodarczej zdarza się, że to zleceniodawca przejmuje ten obowiązek i wypełnia rachunek, a zleceniobiorca podpisuje się jedynie na nim jako wystawca. Nie ma ograniczeń w zakresie liczby wystawianych.



Umowa dostawy

Podstawą prawną umowy dostawy jest Kodeks cywilny, określający relacje między dostawcą i odbiorcą.

Add comment

Your rate:


0

Comments  (0)

----
E-document: Author:

Czym jest tzw. czynny żal?


Samo złożenie czynnego żalu nie gwarantuje jednak przedsiębiorcy ochrony przed karą. Jeżeli podatnik: został już wezwany w związku z popełnionym czynem zabronionym, a organy podatkowe udokumentowały już popełnienie przestępstwa;jest w trakcie postępowania kontrolnego;zorganizował grupę bądź nakłaniał inną osobę w celu popełnienia przestępstwa skarbowego; to czynny żal nie będzie skuteczny w oczach organów podatkowych.

Kolejnym warunkiem uznania czynnego żalu za skuteczny jest uiszczenie zapłaty wraz z naliczonymi odsetkami za zwłokę czy złożenie stosownych deklaracji. Czynny żal chroni bowiem przed dodatkowymi karami, natomiast nie zwalnia podatnika z obowiązku uregulowania powstałych zaległości i odsetek.


Zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego składa się w formie pisemnej

osobiście w urzędzie skarbowym bądź za pośrednictwem poczty. Jeżeli urząd skarbowy nie uzna czynnego żalu za skuteczny podatnikowi nie przysługuje odwołanie się od tej decyzji.



Do góry