Invoices, warehouses, CRM
Fast, easy and convenient
Rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia

Rating:
5.0
Popularity:
Medium
Author: Biurokrata.pl
Published: 05/18/2016

Rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia



Zarówno pracownik jak i pracodawca po parafowaniu umowy o  pracę mają prawo ją wypowiedzieć z zachowaniem przewidzianego w przepisach Kodeksu pracy terminu wypowiedzenia.
Tags:
This e-document has no tags definied.

Add comment

Your rate:


0

Comments  (0)

----
E-document: Author:

Dodatkowe inforomacje o rozwiązaniu umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia



Zarówno pracownik jak i pracodawca po parafowaniu umowy o  pracę mają prawo ją wypowiedzieć z zachowaniem przewidzianego w przepisach Kodeksu pracy terminu wypowiedzenia

, przy czym oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu powinno mieć formę pisemną. W oświadczeniu dotyczącym wypowiedzenia, pracodawca ma obowiązek wskazać przyczynę uzasadniającą wypowiedzenie i pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy. Pracownik w wypowiedzeniu nie musi wskazywać przyczyny wypowiedzenia. 

Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 

1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, 
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. 

Do okresu zatrudnienia zalicza się pracownikowi czas zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy, jeżeli zmiana pracodawcy nastąpiła na zasadach określonych w art. 23.1 k.p. (przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę), a także w innych przypadkach, gdy z mocy odrębnych przepisów nowy pracodawca jest następcą prawnym w stosunkach pracy nawiązanych przez pracodawcę poprzednio zatrudniającego tego pracownika. 



Do góry